دانلود رایگان- انواع کمپ زنی در طبیعت- ژورنال زیست بان

0

در کل کمپینگ را می توان یک فعالیت تفریحی در فضای باز دانست که ممکن است یک نفر و یا چندین نفر در فضایی خارج از محل زندگی خود اقدام به برپایی چادر و یا خانه های موقت کنند. البته در برخی از مواقع اگر شما در پارک محله خود نیز چادر بزنید می گویند به کمپینگ رفته اید ولی در معنای عمومی زمانی شما کمپینگ کرده اید که در فضای طبیعت و دور از محل سکونت خود این فعالیت ها را انجام داده باشید.
کمپینگ همچنین می تواند یک پیک نیک باشد ولی با مدت زمان بیشتر و ماندن یک ۱ روز کامل و صبح کردن شب در همان محل. کمپینگ در تمامی فصول سال و با توجه به امکانات شما می تواند انجام گیرد.
این فعالیت می تواند به اشکال مختلفی صورت پذیرد. بطور مثال اگر چادر برپا کنید و شب را در همان جا بگذرانید می توان گفت که شما تجربه ی کمپینگ داشته اید. باید اشاره ای هم به کمپینگ های لوکس داشت که از قرن ۲۰ میلادی رواج یافتند و در تورهای سافاری انجام می شدند. مسافران بعد از گذراندن یک روز کامل در طبیعت بکر و وحشی برای استراحت و خوابیدن وارد چادرهایی مجلل و بزرگ می شدند که از تمامی امکانات برخوردار بودند. به نظر شما می توان نامش را کمپینگ گذاشت؟
از همان قرن ۲۰ نیز کمپ زنی میان مردم محبوب شد و روز به روز توسط افراد بیشتری اجرا می شود. با بیشتر شدن زندگی شهری و دور شدن انسان ها از طبیعت مطمئناً شاهد افزایش افراد علاقه مند به کمپینگ خواهیم بود.

یکی از لذت های سفر کردن، کمپ زنی آن می باشد. تصور کنید به طبیعت رفته اید و قصد سپری کردن مدت زمانی را در محیطی بکر و زیبا دارید. چادری برپا می کنید، آتشی روشن و در کنار آتش مدت زمانی را می نشینید و حتی ممکن است شب را نیز در داخل چادر روز کنید. به این کار شما کمپ زنی و یا کمپینگ گفته می شود که امروزه تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین تفریحات تبدیل شده است.

ژورنال زیستبان- انواع کمپینگ در طبیعت-دانلود رایگان

اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % %
Call Now Button