در بیمه ها چه می گذرد؛ هیئت امنای دولتی، حقوق 600 میلیون تومانی … – بخش آخر

0

با محاسبه نرخ پرداخت بیمه در طول 30 سال منتهی به امسال، یک کارگر با حقوق پایه کارگری در طول 30 سال، در مجموع 160 میلیون تومان با ارزش پول فعلی حق بیمه پرداخته است. اگر این کارگر در پایان سال 98 بازنشسته شود تا 10 سال پول خودش را با عنوان مستمری بازنشستگی پس میگیرد. خیلی ها انقد عمر نمیکنند و خیلی ها هم بیشتر عمر می کنند. خیلی ها هم بیشتر از مبلغ پایه حق بیمه داده اند. اینها بدون محاسبه سود سرمایه گذاری است. یعنی فقط اصل پول !
در ادامه بریده ها و نقل قول هایی می آوریم تا ابعاد بیشتر روشن شود:
پس از اینکه در آبان 97 محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، لیست مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری را منتشر کرد مشخص شد موارد زیر به وفور در این سازمان دیده می شوند:
۱- تعداد زیادی اعضای هیئت مدیره دو یا چند جا عضو هیئت مدیره هستند
۲- تعداد زیادی بازنشسته که اغلب آنها ۶۲ تا ۷۰ سال سن دارند.
۳- ژن‌های خوبی که با رانت وابستگان و بدون دانش و تخصص و تجربه صاحب پست و مقام شدند.
۴- لیستی از مدیران هلدینگ‌ها که خود در شرکت‌های زیر مجموعه عضو هیئت مدیره هستند.
۵- مدیران و اعضای هیئت مدیره پروازی که هفته‌ای یکبار در محل کار خود حاضر می‌شوند.
در ادامه، وزیر به بهانه جوان گرایی سید میعاد صالحی جوان 37 ساله را از رادیو قرآن دعوت بکار کرد تا بر صندلی ریاست صندوق بازنشستگی تکیه زند. جوانی با مدرک دکترای مکانیک که خیلی اتفاقی از دوستان پسر وزیر است. او هم در اولین اقدام ولی آذروش رئیس هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا با 650 میلیون تومان دریافتی در سال 1397 را از کار برکنار کرد تا حمله کنندگان به خودش را کمی آرام کرده باشد.

اکبر شوکت عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی طی مصاحبه ای در خرداد 1398اعلام کرده: بدهی 200 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال 1397 موجب شده است که سازمان تامین اجتماعی نتواند ۳۹ هزار میلیارد تومان بدهی بانک خود را بازگرداند. بدین ترتیب سازمان با خطر ورشکستگی روبه روست.
او با اشاره به تلاش‌هایی که سازمان تامین اجتماعی برای بازگرداندن چک‌هایش از دست بابک زنجانی انجام داد، گفت: مرحوم نوربخش ۵ سال تلاش کردند تا چک‌ها را بازگرداند تا اینگونه حقی که از سازمان تامین اجتماعی ضایع شده، بازگردد. مبلغ این چک ها 4 میلیارد یورو بود که بالاخره بازگردانده شد.
در دولت نهم پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی باز شد ولی با گذشت بیش از 6 سال نتایج مسکوت و مبهم است.
شوکت با بیان اینکه من به عنوان عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تاکید می‌کنم که تمام بدهی سازمان تامین اجتماعی به بانک رفاه به هزینه‌های طرح تحول نظام سلامت برمی‌گردد، گفت: همانطور که گفتم طرح تحول نظام سلامت، سالی ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه روی دست سازمان تامین اجتماعی گذاشته است که البته از سالی ۱۰ هزار میلیارد تومان هم گذشته است. این هزینه اضافی را ما تنها به خاطر بی‌تدبیری طرح تحول نظام سلامت، پرداخت می‌کنیم. این در شرایطی است که کارگران کوچکترین عایدی از طرح تحول نظام سلامت نداشتند؛ به این خاطر که دولت و شخص وزیر تنها می‌خواستند بگویند، طرحی به این عظمت را اجرا کرده‌ایم!
وی با بیان اینکه دولت خود منابعی را برای اجرای طرح تحول در اختیار نداشت به همین خاطر هزینه‌های آن را بر دوش شرکت‌های بیمه‌گر انداخت، گفت: دولت برای تامین هزینه‌ها دست در جیب بیمه‌شدگان کرد، برای همین امروز وضعیت سازمان تامین اجتماعی برهم ریخته است.
وی با بیان اینکه دولت از یک طرف طرح‌هایی را اجرا می‌کند که به زیان سازمان تامین اجتماعی است و از طرفی حاضر نیست که نظر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را بپرسد، گفت: دولت می‌خواهد مدیرعاملِ سازمان تامین اجتماعی دولتی باشد نه کارشناس سازمان و از اهالی سازمان. در نهایت هم به این خاطر که شش عضو هیات امنای سازمان دولتی هستند مدیرعامل از سمت دولت تعیین می‌شود.

پس از این اخبار و نقل قول ها خواننده خوب متوجه می شود که سازمان تأمین اجتماعی و به تبع آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صندوقی پر پول است که هر دولتی سر کار می آید در صدد است تا نفوذ و تأثیر خود را در آن بیشتر کند. سیاسیون نیز برای تصدی این وزارتخانه، رقابتی پنهانی دارند. در این بین آینده بیمه پردازان رفته رفته در ابهام قرار می گیرد و خدمات درمانی ارائه شده رفته رفته کاهش می یابد.
با بررسی سوابق و اخبار تأمین اجتماعی نکات ریزی قابل برداشت است. در مورد بدهی دولت به سازمان، بدهکار و طلبکار یکی است؛ بدهکار دولت و طلبکار سازمانی است که اکثریت هیئت امنا دولتی و مدیرعامل سازمان از طرف وزیر نصب می شود. پس حالا حالا ها بدهی پرداخت نخواهد شد و رفته رفته سنگین تر هم می شود. یعنی پولی که باید سر سال سرمایه گذاری شود و با آن مستمری بازنشستگی و هزینه های درمان کارگران پرداخت شود، به دست سازمان نمیرسد در نتیجه سازمانی به این سابقه و عریض و طویلی، در خطر ورشکستگی قرار می گیرد.
با این اوصاف به حق است به یک یا بیشتر توقعات زیر جامه عمل پوشانده شود:

  • سود حاصل از سرمایه گذاری ها متعلق به اعضاست و باید تقسیم شود
  • برای پرداخت کنندگان مستمر تخفیف قائل شوند (مثل بیمه شخص ثالث)
  • کارگران سر سال سود سالانه دریافت کنند
  • یا همه سود جمع شود سر 30 سال سنوات دریافت کنند
  • انتشار گزارش آمار سود و سرمایه بصورت عمومی و شفاف و ساده بطوریکه کارگران بتوانند بر دارایی های خود نظارت کنند.

از میان پیشنهادات فوق هر کدام اجرا شود یک قدم به سمت احقاق حق صاحب خانه برداشته می شود.

عادل علاف صالحی- شهریور 98

مشاهده بخش 4
مشاهده بخش 3
مشاهده بخش 2
مشاهده بخش 1

اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % % % % % % % % % % % % % % % % %
Call Now Button