دوره تخصصی مدیریت بحران / ماه دانش عطران

0

بحران / طول دوره: 20 ساعت

بسته آموزشی: 400 هزار تومان

گواهینامه: 100 هزار تومان

سرفصل:

بحران چیست ؟؟

مدیریت سانحه؛ مراحل و فعالیت ها

فرآیند برنامه ریزی مدیریت سانحه

انواع سانحه (آتش سوزی، ترور، طوفان و سیل، زلزله)

تخلیه اضطراری در سانحه

پیوست

توجه

–  گواهی بین المللی  INFOHR کشور اتریشبا هزینه جداگانه (25 یورو / تبدیل به ریال)

– سرتیفیکیت به زبان انگلیسی صادر خواهد شد

– مهلت سفارش سرتیفیکیت تا یکسال پس از دوره می باشد

تخفیف ها:

ثبت نام گروهی 3 نفر 20% تخفیف

معرفی نامه از شرکت های دولتی و خصوصی 15% تخفیف

عطران کارت: 50 هزار تومان

نحوه ثبت نام:

تماس با دبیرخانه و دریافت شماره کارت

دوره های مرتبط

مدیریت بحران عبارت است از مجموعۀ فعالیت‌های اجرایی و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی و سیاسی وابسته به مراحل مختلف و همۀ سطوح بحران، در جهت نجات، کاهش ضایعات و خسارات، جلوگیری از وقفۀ زندگی، تولید و خدمات، حفظ ارتباطات، حفظ محیط زیست و سرانجام ترمیم و بازسازی خرابی‌ها (foster, 1980: 10). در تعریف بحران، بهتر است بین بحران و واقعۀ ناگوار[2] تفاوت قائل شد.

برنت بین این دو تفاوت قائل است. به نظر او، بحران توصیف‌کنندۀ شرایطی است که در آن ریشه‌های پدیده می‌تواند مسائل و مشکلاتی مانند ساختارها و عملیات مدیریتی نامناسب و یا شکست در تطابق با یک تغییر باشد، درحالی‌که منظور از واقعۀ ناگوار این است که شرکت با تغییرات مصیبت‌بار پیش‌بینی‌نشده یا ناگهانی مواجه شده که کنترل کمی بر روی آن‌ها دارد (Brent, 2003: 2).

عبارت است از ازهم‌گسیختگی شدید در فعالیت‌های یک جامعه که در این فرایند، انسان‌ها اقلام و دارایی‌ها و محیط در سطح وسیع دچار آسیب و صدمات شدید می‌شوند؛ به‌طوری‌که جامعه فقط قادر است از منابع موجود خود کمک بگیرد. بحران‌ها غالباً براساس سرعت و شدت یعنی ناگهانی بودن یا کند بودن بروز آن و یا به این دلیل که طبیعی است یا زادۀ دست بشر است، طبقه‌بندی می‌شوند (UNDP, 1992: 14).

مدیریت فرایندی است برای پیشگیری از بحران و یا به حداقل رساندن اثرهای آن هنگام وقوع. برای انجام این فرایند باید بدترین وضعیت‌ها را برنامه‌ریزی و سپس روش‌هایی را برای اداره و حل آن جستجو کرد (AMA, 2003).

اگر مدیریت را «برنامه‌ریزی برای کنترل بحران» تعریف کنیم، باید چهار مرحله را به‌منظورِ برنامه‌ریزی برای کنترل بحران به انجام رساند. نخست باید پدیده‌های ناگوار پیش‌بینی شوند؛ سپس باید برنامه‌های اقتضایی تنظیم شوند؛ پس از آن باید تیم‌های مدیریت بحران تشکیل شوند و آموزش ببینند و سازمان‌دهی شوند؛ و سرانجام باید برای تکمیل برنامه‌ها، آن‌ها را به‌صورت آزمایشی و با تمرین عملی به اجرا درآورد (Kreitner, 1998:618).

اهداف مدیریت را می‌توان به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:

ـ رفع شرایط اضطرار؛

ـ بازگرداندن سریع جامعه به حالت عادی؛

ـ کاهش آسیب‌های ناشی از بحران چه جانی و چه مالی؛

ـ کاهش اثرهای در جامعه و مقابله با آن با کمترین  هزینه‌ها؛

ـ ایجاد آمادگی در جامعه برای مقابله ؛

ـ بازسازی مناطق بحرانی ازلحاظ فیزیکی و روانی و فرهنگی؛

اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % %
Call Now Button