دوره تخصصی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران- سازمان هلال احمر / ماه دانش عطران

0

غیرعامل / طول دوره: 60 ساعت
بسته آموزشی: 400 هزار تومان
گواهینامه: 100 هزار تومان
محتویات:

  • فیلم دوره ­های آموزشی و سمینارهای اساتید هلال احمر- ارائه شده به صورت سلسله­ وار در استانهای مختلف غیرعامل
  • فایل کتاب­های مرتبط

تخفیف ها
کارت دانشجویی 20% تخفیف
معرفی­نامه از شرکت­های دولتی و خصوصی 15%  تخفیف
عطران کارت: 50 هزار تومان
 توجه
گواهی بین المللی INFOHR با هزینه جداگانه (25 یورو)

سرتیفیکیت ها تنها بصورت انگلیسی صادر می شوند

صدور سرتیفیکیت تنها یک سال پس از پایان دوره
 دوره های دیگر

نحوه ثبت نام:

تماس با دبیرخانه و دریافت شماره کارت

کسب اطلاعات بیشتر: 66191000-021

لطفا با مطالعه دقیق اطلاعیه از سوالات غیر مرتبط اجتناب نمایید

پدافند (دفاع) به معنی حفظ جان مردم، تضمین امنیت افراد، صیانت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در همه‏ی مواقع در برابر هرگونه شرایط، موقعیت و هرگونه تجاوز است. از نظر واژه  شناسی، واژه‏ی پدافند از دو جزء “پد” و “آفند” تشکیل شده است.در فرهنگ و ادب پارسی “پاد” یا “پد” پیشوندی است که به معانی “ضد، متضاد، پی و دنبال” است و هرگاه قبل از واژه قرار گیرد، معنای آن را معکوس می‏کند. واژه‏ ی “آفند” نیز به معنای “جنگ، جدال، پیکار و دشمنی” است
پدافند به دو شاخه پدافند عامل و پدافند غیرعامل تقسیم می ‏شود، نیازی‏ تبار پدافند عامل را، دفاع در مقابل دشمن با به کارگیری سلاح‏ ها، تجهیزات جنگی و تکنیک‏ های رزمی به منظور از کار انداختن ماشین‏ های جنگی دشمن و نابودی آن می‏ داند.
پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.
در تعریفی دیگر پدافند غیر عامل، تمهیداتی است که در زمان صلح صورت می گیرد و امروزه مردم نیازمند خدمات متفاوتی بوده و نیز به دنبال محیطی آرام و قابل سکونت درون شهرها با آسایش می باشند و عمده ترین هدف پدافند غیر عامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است که باید با یک برنامه ریزی و طراحی در توسعه پایدار کشور نهادینه شود. و برای اصلاح زیرساخت های فعلی راهکارهایی با مهندسی مجدد لازم است.
اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % % % %
Call Now Button