#معرفی_کتاب هندبوک تصفیه آب دگرمونت – ترجمه (دوره 6 جلدی)

0

دگرمونت در ادامه ترجمه کتاب های رفرنس رشته مهندسی آب و فاضلاب، کتاب رفرنس “هندبوک تصفیه آب دگرمونت” ویرایش آخر 2007 به فارسی ترجمه و هم اکنون در اختیار علاقه مندان قرار دارد. این ترجمه در 6 جلد انجام گرفته و بصورت بسته 6 جلدی در قفسه فروش قرار دارد.

لینک آمازون

مقدمه

کتاب هندبوک تصفیه آب دگرمونت به یکی از اصلی ترین مراجع این حرفه تبدیل شده است. نسخه جدید کتاب در خصوص مشکلات بحرانی در زمینه منابع آب منتشر شده است. این مشکلات بیش از هر زمان دیگری در بحث مخاطرات توسعه پایدار، دولت­ها و سازمان­های بین المللی، متصدیان و محققان را به چالش می­کشد. گروه­های تحقیق و توسعه دگرمونت به عنوان یک موضوع اصلی به حل این مشکلات می­پردازند که در توسعه راهکارهای جدید برای حفاظت از آیندگان ما کمک شایانی خواهد کرد.
از حوادث بزرگی که طی دهه گذشته شاهد آنها بوده­ایم، اکنون بر دو راهکار به عنوان رویکردی واحد و قابل استفاده تمرکز می­کنیم: پذیرش این واقعیت که همگی حق دسترسی به آب را دارند، مسئله ­ای که یکی از هزاران اهداف اجلاس ژوهانسبورگ سال 2002 بود ؛ و سپس انتشار گزارش کمدسوس بودجه آب برای بشر در مجمع جهانی آب کیوتو در سال 2003.
تردیدی نیست که از نظر مبادلات بین المللی و انتشار اسناد مرجع، پیشرفت زیادی حاصل شده است و این پیشرفت، پایه­ های نهادی، مالی و فنی را برای حل مشکلات موجود در سراسر جهان ایجاد کرده است: در جنوب، نیاز به تأمین آب آشامیدنی و تصفیه فاضلاب؛ و در شمال، طرح­های ارضی جدید در حال ظهور، با شهرهایی که به گسترش خود ادامه می­دهند، عملیات صنعتی و کشاورزی که بیشتر و بیشتر از این منبع گرانبها مصرف می­کنند، همچنین آلاینده ­ها در محیط طبیعی تخلیه می­شوند که به طور مداوم آبخوان­ها و سفره­های زیرزمینی را آلوده می­کنند.
راه­های زیادی برای حفظ منابع تأمین آب با کیفیت تا جای ممکن و از بین بردن تأثیرات ناشی از فعالیت­های انسان بر محیط طبیعی، کشف شده است. با این حال بدون آنچه میشل کامدسوس “انقلابی در رفتار بازیگران در سیستم آب” می­ نامد، تأمین این ضروری ترین حق بشر، یعنی دسترسی به آب آشامیدنی، برای کسانی که در حال حاضر از آن بهره مند نیستند غیرممکن خواهد بود.

بیش از هر زمان دیگری، هر یک از بازیگران با توجه به تخصصشان نقش خود را ایفا می­کنند. از سال 1939، مردان و زنان دگرمونت متخصص تصفیه آب هستند. این متخصصان کارخانه­های تولید آب آشامیدنی و همچنین واحدهای نمک زدایی اسمز معکوس، گیاهانی را که برای از بین بردن آلودگی فاضلاب و برای تصفیه لجن تولید شده توسط سیستم تصفیه فاضلاب استفاده می­شود را طراحی، ساخت و بهره برداری می­کنند.

هر نسخه از کتاب راهنمای تصفیه آب، این تخصص را رسمیت بخشیده و آن را به یکی از پیشرفته ترین مراجع تبدیل کرده است. این نسخه­ ها همچنین یک سنت طولانی را ادامه دادند: در واقع، در سال 1950 دگرمونت، سنگ بنای علم واقعی تصفیه آب را قرار داد. بنابراین دانش را در زمینه ­ای که برتری آن متکی به فناوری است، پیش برد. این کار با فراهم آوردن ابزارهای فنی لازم برای شناسایی و درک راه حل­های ارائه شده به کلیه خوانندگان خود، روح واقعی مشارکت بین دگرمونت و بازیگران سیستم را نیز ارتقا داد.

نسخه 2007 با فصول جدیدی در مورد تصفیه لجن، مسئله اصلی در تصفیه آب طی بیست سال آینده و یکی از کلیدهای توسعه پایدار، غنی شده است. این روش با استفاده از غشاها، یک پیشرفت واقعی تکنولوژیکی طی سال­های اخیر و یک مزیت جدید از نظر حفظ سلامت، به تصفیه آب می­پردازد. این فرآیند، اهمیت فنون نمک زدایی، به ویژه روش­هایی که از اسمز معکوس برای تأمین آب در مناطق خشک و بی آب استفاده می­کنند را یادآوری می­کند.

امیدواریم که این کتاب راهنما را به عنوان ابزاری ارزشمند که همیشه در کنار شما خواهد بود، بیابید. ما همچنین امیدواریم که این کار به شما کمک کند تا اشتیاق مردان و زنان دگرمونت در انضباط و افتخار به کارشان را داشته باشید. آنها کاملا متعهد به توسعه پایدار در گروه سوئز هستند. آنها همچنین از صمیم قلب به ارائه راه حل­های مناسب اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی به مشتریان خود متعهد هستند.

پیش گفتار

هنگام تولید این نسخه جدید (دهمین نسخه فرانسوی از روشMémento technique de I’eau) ما تلاش خود را برای حفظ ساختار و جان مایه نسخه­های قبلی انجام داده­ایم، در حالی که محتوای آن را به طور اساسی تجدید می­کنیم.

در واقع، پس از پانزده سال (2004-1989)، نیازها، الزامات، استانداردها و از این رو فناوری­ها پیش رفت کرده است. خوانندگان ما با مطالعه این کار و به ویژه فصل­های مربوط به غشا (بخش 3 – 9 و فصل 15)، تصفیه لجن (به ویژه به بخش 19 در مورد لجن آبگیری شده و”تصفیه­های پس از آن”)، تصفیه آب بسیار خالص (بخش 24) همراه با بسیاری از ارجاعات به تیمارهای سازگار با استفاده مجدد از فاضلاب­های صنعتی و شهری و حتی فصل مربوط به میکروارگانیسم­های مربوط به عوامل بیماری زا (بخش 6) متوجه تغییرات خواهند شد.

همانند کتاب راهنمای تصفیه آب قبلی، جلد 1 شامل موارد زیر است:

– مفاهیم اساسی فرایندها و فن آوری های مختلف تصفیه آب، به طور عمده در فصل 3 و 4؛

– زمینه مورد بررسی آنها: آب چیست؟ چرا باید آب را تصفیه کنیم؟ (به فصل 1 و 2 مراجعه کنید). کدام یک از میکروارگانیسم های اصلی مورد استفاده در تصفیه هستند یا باید ریشه کن شوند (به بخش 6 مراجعه کنید).

سرانجام، یک جنبه ضروری برای شاغلین تصفیه آب، یادآوری تجزیه و تحلیل اصلی مورد استفاده برای ارزیابی کیفیت آب و مناسب بودن آن برای تصفیه (ب بخش 5)، برای انتخاب مواد مناسب (خوردگی آب – فصل 7) قبل از رسیدن به فرمول بندی در فصل 8: نسخه اصلی کتاب راهنما.

با این حال، ما نتوانستیم خلاصه­ای از قوانین اصلی و مقررات قابل اجرا در مورد تجارت خود در کشورهای مختلف را در فصل 8 و مانند گذشته وارد کنیم. سایت­های مختلف اینترنتی برای مقامات محلی مربوطه اطلاعات دقیق تر و به روزرسانی منظم تری را ارائه می­دهند. هر زمان لازم باشد، ما فقط وضعیت برخی از این استانداردها را با توضیحاتی در مورد چگونگی دستیابی به آنها ذکر کرده­ایم. ما همچنین یک زیر فصل مهم (بخش 2-3-6) را به متون محیط بر ضدعفونی کردن لجن و کاربرد نهایی آن (کشاورزی ، محل دفن زباله …) در فرانسه، اروپا و ایالات متحده و همچنین موارد قابل استفاده در انتشار گازهای خروجی جو اختصاص داده­ایم (به بخش 19 – 7 مراجعه کنید).

در فصل 9 تا 21، شرح فرآیندها و فن آوری­های خاص دگرمونت را داریم. به خواننده اشاره می­شود که نام (نام تجاری) این فرایندها و فناوری­ها ثبت اختراع شده است و علاوه بر این، بیشتر دستگاه­ها یا فرآیندهای مرتبط در کشورهای اصلی که دگرمونت در آنها فعال است ثبت شده یا در حال ثبت شدن هستند.

در فصل 22 تا 25، “پرونده­های تصفیه” متناسب با هر استفاده از آب. پرونده باید به صورت ترتیب فرآیندهای مختلفی باشد که برای تهیه آب با کیفیت مناسب برای مصارف انسانی یا صنعتی از یک منبع (آب خالص طبیعی یا پساب بازیافتی) یا پساب استفاده می­شود (به بخش 22 و 24 مراجعه کنید) یا آبی که مطابق با الزامات قانونی موجود در حال اجرا با محیط طبیعی سازگار است (به بخش­های 23 و 25 مراجعه کنید).

این نشریه حاصل یک کار جمعی است که با مشارکت سی و پنج عضو شرکت­های صنعتی Degrémont و Ondeo و همچنین برخی از کارمندانCirsee ، آزمایشگاه تحقیقات محیطی سوئز)، Agrochem، Nalco یا مشاوره مهندسی Entech راه اندازی شده است. این همکاران اغلب، اوقات فراغت خود را برای غنی سازی این کار با دانش و تجربه خود اختصاص داده­اند. من می­خواهم از همه آنها به خاطر وقتشان، فداکاریشان و فضای دوستانه­ای که در طول همکاری آنها با Pier Mouchet ، Laurent Andriamirado و خودم حفظ شد و ما را قادر به نتایج موفقیت آمیز در این کار کرد، تشکر کنم. سرانجام، ساختار به دست آمده در این کار، نتیجه همکاری بین بخش ارتباطات Degrémont و ناشرLavoisier است.

توجه داشته باشید:

در بالای جلدهای 1 و 2، خواننده می­تواند لیستی از اختصارات استفاده شده و در بیشتر موارد، معادل فرانسوی آنها را پیدا کند. شاخص کلی بیش از 2500 ثبت ورودی در انتهای جلدهای 1 و 2 گنجانده شده است.

قیمت روی جلد (دوره 6 جلدی) 1950000 تومان (یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان)

تخفیف دانشجویی 10%

تخفیف اعضای سالانه گروه عطران 10%

تخفیف سازمانی 10%

هزینه ارسال بر عهده خریدار

نحوه پرداخت
تماس با دبیرخانه به شماره 66191000 (021) و یا شماره تلگرام پشتیبانی 09212386347 و دریافت شماره کارت
پرداخت مبلغ و ارسال فیش به ایمیل info@atranbook.ir (درج نشانی کامل پستی به همراه شماره تماس در متن ایمیل اجباری است)
مدت زمان بسته بندی و ارسال 2 تا 4 روز کاری

فهرست مطالب
جلد 1
فصل 1 (آب- یک عنصر اساسی)
فصل 2 (چه آبی باید تصفیه شود و چرا؟)
جلد 2
فصل 3 (فرآیندهای مهندسی اصلی فیزیکی-شیمیایی قابل استفاده در تصفیه آب)
فصل 4 (شناورسازی)

جلد 3

فصل 5 (تجزیه، تحلیل و تصفیه آب)

فصل 6 (ارگانیسم های آبزی)
فصل 7 (خوردگی در فلز و بتن)
فصل 8 (فرمول شناسی)

جلد 4
فصل 9 (پیش تصفیه)
فصل 10 (لخته سازها، حوض های ته نشینی و واحدهای شناورسازی)
فصل 11 (فرایندهای بیولوژیکی)
فصل 12 (تخمیر متان)
فصل 13 (فیلترها)
فصل 14 (استفاده از مبدل های یونی)
فصل 15 (جداسازی بوسیله ممبران ها)

جلد 5
فصل 16 (گاززدایی، کنترل بو، تبخیر)
فصل 17 (اکسیداسیون، گندزدایی)
فصل 18 (تصفیه لجن مایع)
فصل 19 (تصفیه لجن آبگیری شده)

جلد 6

فصل 20 (ذخیره و تغذیه معرف)

فصل 21 (ابزار دقیق و مقررات کنترل)

فصل 22 (تصفیه آب شرب)

فصل 23 (تصفیه فاضلاب شهری)

فصل 24 (تصفیه و تهویه فاضلاب صنعتی)

فصل 25 (تصفیه پساب صنایع)

هندبوک تصفیه آب دگرمونت 2007 جلد 1 عطران

هندبوک-تصفیه-آب-دگرمونت-جلد-5-عطران-atran

هندبوک-تصفیه-آب-دگرمونت-degremont-جلد-6-عطران-atran

خرید کتاب های تخصصی آب و فاضلاب

کتاب های رفرنس دیگر
هندبوک تصفیه آب دگرمونت جلد 1 عطران چاپ شد atran

اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % % % % % % % % % % % % % % % %
Call Now Button