#معرفی_کتاب هندبوک تصفیه فاضلاب (مبانی، طراحی و کاربردها)

0

هندبوک مطالب مربوط به تصفیه فاضلاب همواره پراکنده بوده و باعث سردرگمی متخصصان این بخش می­شد. هدف از تهیه این کتاب جمع­ آوری هر سه بخش مهم مبحث تصفیه فاضلاب شهری یعنی مبانی، طراحی و بهره­برداری در یک مجلد می­باشد که امید داریم موفقیت ­آمیز بوده باشد.

با در دست داشتن این کتاب می­توانید واحد تصفیه خود را به راحتی راهبری و در صورت نیاز بهسازی نمایید.

نکته­ای که بایستی بهره­برداران بدانند متمایز بودن مهندسی فاضلاب از دیگر بحث­های مهندسی است آنهم به سبب سر و کار داشتن با موجودات زنده­ای بنام میکروارگانیسم. مهندسی فاضلاب ریاضی صرف نیست بلکه ترکیب ریاضی و پیش­بینی رفتار موجودات زنده در شرایط موجودشان است. بنابراین تجربه نقشی تعیین­کننده در فرایند راهبری و حتی طراحی خواهد داشت.

با دانستن این مطلب، راحتتر می­توانید هندبوک تصفیه فاضلاب را مورد استفاده قرار دهید و در صورت وجود مغایرت­ها، به جای شک­بردن به صحت مطالب، بیشتر به تأثیر شرایط واحد خود پی خواهید برد و تجربه خود را بصورت یادداشت به آن اضافه خواهید نمود.

واقعیت آنست که هر قدر بخواهیم کتابی مفصل شامل همه نکات دنیای تصفیه تهیه کنیم باز عاجز خواهیم بود. همچنان که نویسندگان کتاب متکف Metcalf نیز بر این نکته اذعان دارند.

در نهایت به خوانندگان گرامی توصیه می­کنیم اگر می­خواهند مفصل­ترین کتاب موجود را بخوانند کتاب زبان اصلی مهندسی فاضلاب متکف را تهیه نمایند.

فهرست مطالب

 فصل 1- لزوم تصفیه فاضلاب   1

فصل 2- ملاحظات طراحی    16

فصل 3- تأسیسات تصفیه فاضلاب    28

فصل 4- طراحی فرآیندی    56

فصل 5- تصفیه مقدماتی فاضلاب    164

فصل 6- ته­نشینی و شناورسازی    193

فصل 7- صافی­های چکنده    221

فصل 8- برکه­های تثبیت فاضلاب     290

فصل 9- فرآیند لجن فعال     333

فصل 10- ضدعفونی و کلرزنی    385

دریافت نسخه چاپی

دریافت نسخه الکترونیک

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

برچسب‌ها : % % % % % % % % % % % % % % % % % % % %
Call Now Button