مرکز دانش عطران: ماهنامه اختصاصی هم زیستی با حیات شماره نخست؛ فروردین 1399

0

مرکز دانش عطران: ماهنامه اختصاصی هم زیستی با حیات شماره نخست؛ فروردین 1399

سرفصل های مهم مجله هم زیستی با حیات

بـرنج ارگـانيـك و اهميـت آن در ارتـقاء سلامـت
محمد کاوسی کلاشمی
مرتضی حیدری شلمانی
محمد صادق اللهیاری

آلـوئـه ورا، معـجــزه طـبیـعـت
“آلوئه ورا” گیاهی است که به طور عمده در مناطق خشک رشد می کند. آلوئه ورا با این که به خانواده زنبق تعلق دارد اما در ظاهر شباهت بسیار زیادی به کاکتوس دارد. در بین بیش از 240 گونه آلوئه ورا، چهار نمونه آلوئه ورا تشخیص داده شده که دارای ارزش غذایی هستند.

آﻣــﻮزش ﺑـﺮاي ﮐﺸــﺎورزي ﭘـﺎﯾﺪار: راﻫـﮑﺎري ﻣﻨـﺎﺳﺐ در ﺣﻔـﺎﻇﺖ ﺑﻬﯿـﻨﻪ از ﻣﺤﯿــﻂ زﯾـﺴﺖ
ﺳﯿﺪه راﺣﻠﻪ ﺣﺴﯿﻨﯽ
ﺳﯿﺪه اﻟﻬﺎم ﺣﺴﯿﻨﯽ

اکـسولـوتـل/ مـاهـی کـه راه می‌رود!
اکسولوتل یا ماهی راه رونده مکزیکی یک جانور کوچک دوزیست است که معمولاً برای خودش در حال پیاده روی می‌باشد و رفتاری پرخاشگرانه دارد و با هیچ ماهی دیگری نباید نگهداری شود. دمای مطلوب برای این جانور بین 14 – 20 درجه سانتی‌گراد است. این ماهی دوزیست می‌تواند بین 20 تا 40 سانتی متر رشد کند و بین 10 تا 15 سال عمر می‌کند. اگر یا ماهی اکسولوتل پایش را از دست داد اصلاً جای نگرانی نیست چون دوباره رشد خواهد کرد

مقـايـسه وضعيـت منـابع و مديـريـت آب كشــاورزي در روستـاهاي پـایـدار و نـاپـايـدار جمعيـتي (نمـونه مـوردي شـهرستـان فـردوس)
معصومه سلیمانی

تـأثیر تلـف شـدن پرنـدگـان در میـانکـالـه بـر مهـاجـرت مـجــدد آن ‌ها بـه کـشـور
اکبر نعمتی در گفت و گو با ایسنا افزود: اگر تلف شدن پرندگان ادامه پیدا کند و سال آینده نیز پرنده‌ها این‌گونه تلف شوند، قاعدتاً تعداد آن‌ها کمتر خواهد شد و می‌تواند تأثیرگذار باشد وگرنه این‌طور نیست که چنین اتفاقی در یک سال روی مهاجرت پرنده‌ها در سال آینده تأثیر بگذارد و اگر شرایط آبی سال آینده مناسب باشد پرنده‌ها دوباره به این منطقه می‌آیند.

عجـیب‌ تـریـن درخـتــان جــهـان
گاهی اوقات در دنیای پیرامون خود خلقت‌های حیرت آوری روبرو می‌شویم که در آن قدرت و بزرگی خداوند متعال به‌وضوح دیده می‌شود مخلوقات الهی که به‌طور باورنکردنی و شگفت انگیز در حال ادامۀ حیات خود هستند

بـررسـی عـوامـل مـؤثـر در پیـشــرفـت پـایـدار کشــاورزی با محـوریـت حفــظ محیــط زیــست (مطـالـعه مـوردی وضعیـت کـشاورزی استـان فـارس)
الهه پاک طینت، الناز غنیمت
الناز پاک طینت
بهناز غنیمت

عـجـایـب نـمـکـی ایــران!
گرمسار که از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می‌شود، تنوع و گوناگونی جاذبه‌های طبیعت ‌گردی و گردشگری آن بسیار جالب توجه است. از تپه‌های مریخی گرفته تا تونل نمکی که این روزها به‌خصوص در فصل سرما گردشگران بسیاری را برای بازدید به این منطقه می‌کشاند.

پیـشگـیـری و جبــران خســارت زیـسـت محیـطـی در مـدیـریت ســوخـت
ارحام هاشم پور
علیرضا آرشپور

 سـاخـتمـانـی کـه به ســاخـتمـان سـبــز یـا کـربـن صــفر معــروف هســتنـد!
خانه سبز (به انگلیسی: Green home)، خانه‌ای ست که به‌گونه‌ای طراحی شده است که با محیط زیست سازگار و پایدار است و درعین‌حال بر تأثیر استفاده از “انرژی، آب و مصالح ساختمانی” متمرکز است.

قیمت فایل الکترونیک (PDF): 8000 تومان

RIAL 80,000 – خرید

قیمت روی جلد: 500000 ریال
جهت پاسخگویی به سوالات از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:
دفتر مرکزی ماهنامه همزیستی با حیات    66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09212386347

اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % %
Call Now Button