گروه عطران: ماهنامه اختصاصی هم زیستی با حیات شماره نهم؛ آذر 1399

0

گروه عطران: ماهنامه اختصاصی هم زیستی با حیات شماره نهم؛ آذر1399 – پوتوس

اخبـــار محیـط‌زیـست ایــران و جـهــان
کاهش قابل‌توجه پرندگانِ تهران
بزرگ‌ترین بازار کربن جهان در چین آغاز به کار کرد

آﺛﺎر نقش تکنولوژی بتن سبز در حفاظت از محیط زیست، توسعه پایدار و کاهش مصرف انرژی
نویسنده: محمدمهدی نیک روان

نـکاتی کـه بایـد بـرای پـرورش و نـگهداری از گیـاه آپـارتمـانی پـوتـوس بـدانید
گیاه پوتوس (پتوس) هم جذاب و هم بسیار مقاوم است و رشد راحت آن مشهور است. این گیاه بومی جنگل‌های جزایر سولومون است و قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری خود می‌باشد. گیاه پوتوس نه‌تنها می‌تواند فضای شمارا بارنگ و بافتش تغییر دهد، بلکه رتبه بالایی را در لیست گیاهانی دارد که به تصفیه هوا کمک می‌کنند. علاوه بر این، پوتوس ها رطوبت جو را افزایش می‌دهند و دی‌اکسید کربن را با اکسیژن جایگزین می‌کنند.

آﺛﺎر ﺣﻖ اﻧﺴﺎن ﺑﺮ محیط‌زیست
نویسنده: ﻣﻌﺼﻮﻣﻪ وزﯾﺮي ﻫﺎﻣﺎﻧﻪ (ﯾﮕﺎﻧﻪ)

معرفی خطرناک‌ترین حشرات جهان
میلیون‌ها حشره با گونه‌های مختلف در جهان وجود دارد که نقشی کلیدی در اکوسیستم کره زمین ایفا می‌کنند. هیچ راه بهتری برای گفتن این موضوع وجود ندارد، ما به حشرات برای بقا نیازمندیم. اگرچه بخش بزرگی از حشرات کره زمین برای انسان‌ها خطری ندارند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند مشکلاتی برای ما ایجاد کنند. مشکلاتی مانند انتقال بیماری‌ها، سم خطرناک و یا حتی راه رفتن رو اعصاب با وزوز کردن!

ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ آب‌های ﻧﺎﻣﺘﻌﺎﺭﻑ با استفاده ﺍﺯ سیستم‌های ﻧـﻮﻳﻦ در منـاطق ﻛـﻮﭼﻚ ﺩﺭ ﺭﺍﺳﺘــﺎﻱ ﺣﻔـﺎﻇﺖ از منـابـع آب‌های ﺳﻄﺤـﻲ ﻭ ﺯﻳـﺮﺳﻄﺤـﻲ
نویسنده: محمدحسن ﺣﺒﻴﺒﻲ

اختراعات و کشفیاتی که جهان را متحول کردند!
تابه‌حال شده از خودتان سؤال کنید اگر بادانش امروزتان به چند قرن عقب‌تر بازگردید، کدام‌یک از کالا‌ها را می‌توانید اختراع کنید؟ قطار؟ هواپیما؟ دیگ بخار؟ واقعیت این است که هیچ‌کدام از ابزاری که این روز‌ها ما با آن‌ها زندگی روزمره خود را می‌گذرانیم از همان ابتدا به شکل امروزی نبودند و با گذر زمان تغییراتی در آن‌ها پدید آمد. هر چیزی که اکنون در دنیای اطرافمان می‌بینیم بر اساس احساس نیاز کسی در گذشته اختراع شده که سرمنشأ تحولات بعدی آن بوده است. در ادامه این گزارش ۲۰ مورد از اختراعاتی که جهان را متحول کردند را مرور می‌کنیم.

کارآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺳﺒﺰ، روﯾﮑﺮدي ﻧﻮﯾﻦ در راﺳﺘﺎي ﺣﻔﻆ محیط‌زیست
نویسندگان: ﺳﯿﻤﺎ ﻧﻈﺮي
اﻣﯿﺮ ﻧﺠﻔﯽ

ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ آﻣﻮزش در ﺣﻔﺎﻇﺖ از محیط‌زیست
نویسندگان: ﻣﺮﺗﻀﯽ ذواﻟﻔﻘﺎري
ﻣﺴﻌﻮد ﺧﻮاﺟﻮي

سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ایران را بشناسیم
سنگ‌ها و کانى‌هاى قیمتى از دیرباز در بین اقوام گوناگون جامعه بشرى از اهمیت خاصى برخوردار بوده‌اند. زیبایى این کانى‌ها به حدى اهمیت داشت که مردم قدیم اعتقاد به قدرت‌هاى ماورایى مانند راز جوانى ابدى، طلسم‌هاى شفابخش، بخت و اقبال در ذهن خود داشتند.

قیمت فایل (PDF): 8000 تومان

RIAL 80,000 – خرید

قیمت روی جلد: 500000 ریال
جهت پاسخگویی به سوالات از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:
دفتر مرکزی ماهنامه همزیستی با حیات    66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09212386347

اشتراک:

درباره نویسنده

نظرات بسته اند

برچسب‌ها : % % % %
Call Now Button